Oficjalne otwarcie "ZIELONEJ BAZY NAUKOWEJ" odbyło się w trakcie
finału projektów "NAUKOWEJ PAJĘCZYNY WSPÓŁPRACY". Na uroczystość
została zaproszona dyrekcja szkoły, przedstawiciele firmy GAZ-SYSTEM, którzy byli fundatorami grantu, nauczyciele i uczniowie szkół biorących
udział w projektach rodzinnych: "Jeż jaki
jest (nie) każdy wie" oraz "Siła
kreatywności pszczelej rodziny" Gimnazjum im. Mikołaja
Kopernika w Kątach Wrocławskich oraz Publiczne Gimnazjum Sióstr Urszulanek we
Wrocławiu, przedstawiciele Dolnośląskiego Klubu Ekologicznego, nauczyciele i
finaliści konkursów "SSAKI, PTAKI, ROŚLINY I OWADY W NASZYM
OTOCZENIU" i "PSZCZOŁA JAKA JEST (NIE) KAŻDY WIE".
„NAUKOWA PAJĘCZYNA WSPÓŁPRACY” - to projekt, którego celem jest nawiązanie
współpracy między różnymi jednostkami edukacyjnymi oraz podjęcie wspólnych
działań na rzecz ochrony środowiska a także stworzenie możliwości powstawania
różnorodnych prac badawczych.
Centrum działań stanowi „Zielona Baza
Naukowa” – przestrzeń przebudowanego patio szkolnego, w którym będą
prowadzone praktyczne warsztaty edukacyjne, zajęcia wykładowe, wystawy
edukacyjne, a także inne zajęcia rozwijające zainteresowania przyrodnicze i
techniczne uczniów.
Stworzyliśmy przestrzeń spotkań, dyskusji i
badań dla uczniów z różnych szkół i środowisk. „Zielona Baza Naukowa” będzie
miejscem powstawania projektów edukacyjnych, organizowania akcji ekologicznych
a także podsumowania podejmowanych działań ekologicznych tak jak to miało
miejsce 10 października 2015r.
Dzięki zaangażowaniu autorów projektu
"NAUKOWA PAJĘCZYNA WSPÓŁPRACY" p. Przemysławowi Żelazko, p. Agnieszce
Reymont-Kosiek oraz p. Annie Kalisz-Walerowicz możemy korzystać
dziś w pełni z ekologicznej bazy naukowej. Nie udało by się to wszystko
tak wspaniale gdyby nie życzliwość i pomoc dyrekcji szkoły, pracowników
administracji oraz obsługi technicznej szkoły.
Wszystkim tym osobom bardzo dziękuję !
