piątek, 27 maja 2016

WYCIECZKA DO WAPIENNIKA W RAMACH PROJEKTU "ULTRADŹWIEKI NIETOPERZY KREATYWNĄ NICIĄ NAUKOWEJ PAJĘCZYNY WSPÓŁPRACY"

SPRAWY ORGANIZACYJNE

1. Zbiórka uczestników  wycieczki (10 osobowe zespoły) ze szkół: Gimnazjum nr 28, Publiczne Gimnazjum Sióstr Urszulanek oraz Gimnazjum nr 29 w dniu 9 czerwca o godzinie 7.15 pod siedzibą Gimnazjum nr 29 im. Konstytucji 3 Maja we Wrocławiu przy ulicy Kraińskiego 1. 
2. Wyjazd spod szkoły o godzinie 7.30 
3. Dojazd do Kątów Wrocławski ok godziny 8.00
4. Zabranie uczestników projektu z Gimnazjum im. M.Kopernika
5. Przyjazd na miejsce docelowe ok godziny 10.30
6. Wyjazd z Wapiennika ok. godziny 14.00
7. Przyjazd pod Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu ok. godziny 16.30  
8. Wyżywienie uczestników we własnym zakresie. 

 Na adresy mailowe opiekunów zostały wysłanie dokumenty, które wypełnione należy oddać kierownikowi wycieczki w dniu 9.06.2016r.
a) listy uczestników (imię, nazwisko, pesel, telefon kontaktowy rodziców/opiekunów prawnych);
b) podpisane przez rodziców/opiekunów prawnych zgody na udział dzieci w wycieczce;
c) podpisany przez uczestników wycieczki regulamin.


PROGRAM WYCIECZKI

- Przejście przez zalesiony park, z nowo powstałym "Wapienniczym Parkiem Narodowym".
- Zwiedzenie Ogrodu Japońskiego, założonego przy Wapienniku w 1996 roku.
- Wejście na taras widokowy (wysokość o. 12 m) przez były piec do wypalania wapna.
- Poznanie pracowni artystycznych artystów grafików, znajdujących się w byłym magazynie do przechowywania wypalonego wapna i zapoznanie się z trzema rodzajami druku artystycznego: litografią - druk płaski, drzeworytem - druk wypukły i miedziorytem - druk wklęsły.
- Warsztaty papieru ręcznie czerpanego klasyczną metodą średniowieczną. Czerpany będzie papier z masy papierowej wymieszanymi z nasionami, w kształcie nietoperza.
- Obserwacja nietoperzy na monitorze zamieszczonym w samym piecu wapienniczym.