sobota, 7 lutego 2015

WYGRANA GIMNAZJUM NR 29 - ZACZYNAMY REALIZACJĘ !




30 stycznia 2015 r. V edycja programu grantowego na realizację projektów ekologicznych, organizowana przez GAZ-SYSTEM S.A., została rozstrzygnięta.
W ramach konkursu Fundusz Naturalnej Energii zgłoszono 21 projektów, a jedenaście najlepszych pomysłów zostało nagrodzonych grantami przyznanymi na ich wdrożenie.

Do zwycięskich projektów należą:

W województwie wielkopolskim:

1. „Przedszkolaki z (eko)klasą”, projekt złożony przez Przedszkole nr 129 im. Małych Przyjaciół w Poznaniu,
2. „Na ratunek kasztanowcom”, projekt złożony przez Zespół Szkół w Gorzycach Wielkich, Szkoła Podstawowa im. Ignacego Ulatowskiego,
3. „Szkolny Ekozakątek”, projekt złożony przez Zespół Szkół w Otocznej.

W województwie dolnośląskim:

1. "Naukowa pajęczyna współpracy”, projekt złożony przez Gimnazjum nr 29 im. Konstytucji 3 Maja we Wrocławiu,
2. „Z pomocą bioróżnorodności”, projekt złożony przez Gimnazjum w Świerzawie,
3. „Czysta natura”, projekt złożony przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Podzamcze" w Wałbrzychu.

W województwie mazowieckim:

1. „Bocianie gniazdo”, projekt złożony przez Stowarzyszenie Franopol Sosnowa Kraina,
2. „Szkoła z energią – II edycja”, projekt złożony przez Gimnazjum w Borkowie Kościelnym.

W województwie podkarpackim:

1. "Z biegiem Wiaru”, projekt złożony przez Szkołę Podstawową w Wojtkowej,
2. „Eko-wolontariusze pomagają naturze”, projekt złożony przez Stowarzyszenie Rozwoju i Pomocy Wsi Stare Miasto.

W województwie opolskim:

1. "Ekologicznie – znaczy logicznie”, projekt złożony przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Gustawa Morcinka w Gnojnej.
Patronem V edycji konkursu były Fundacja Nasza Ziemia, Wielkopolski, Dolnośląski, Mazowiecki, Podkarpacki i Opolski Urząd Wojewódzki oraz Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Rzeszowie i Opolu.
Fundusz Naturalnej Energii jest konkursem grantowym, którego celem jest opracowanie autorskiego pomysłu na podtrzymanie lub ratowanie środowiska naturalnego w regionie. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do gmin i szkół poszczególnych województw. Fundusz Naturalnej Energii jest konkursem organizowanym corocznie, a w jego ramach zostało już nagrodzonych sześćdziesiąt siedem projektów. 


Informacje ze strony http://www.gazsystemdlanatury.pl